COSTA RICAS CALL CENTER
 
   
Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

Kosta Rika's Call Center

Kosta Rika's Call Center (CCC) ėshtė njė shtet i artit telemarketing outsource kompanisė gjendet nė kryeqytet e San Jose, Kosta Rika. Fokusi ynė kryesor ėshtė, dhe gjithmonė do tė jetė personalisht tren ēdo thirrje qendra konsulent nė mėnyrė qė ne tė mund tė ofrojnė cilėsi mė tė lartė e nga jashtė dhe pėrbrenda telemarketing zgjidhjeve tė vogla dhe tė mesme kompanitė ndėrkombėtare, sipėrmarrės si edhe pasuri 500.

Qendra jonė thirrje software mund tė trajtojė ēdo Madhėsia e fushatės tonė ndėrsa mjaft tė trajnuar BPO telefononi ekipin qendra menaxhimin e biznesit tuaj mund tė ofrojė njė metodė e provuar zgjeruar ose duke qėndruar nė kontakt me klientėt tuaj tė tanishme pa stres dhe shtoi se koha e nevojshme nga ju nė mėnyrė qė tė punėsojnė dhe treni Call Center nga agjentėt e vetes.

Kosta Rika's Call Center jep kompanisė suaj njė pėrparėsi konkurruese tė biznesit, duke siguruar mė shumė se dy herė numri tepėr tė trajnuar dhe tė arsimuar dygjuhėshe thirrje qendra e stafit pėr tė njėjtin ēmim si ju do tė paguani brenda zonėn tuaj lokale pėr njė mė tė lartė tė paguara dhe mė pak mirė tė trajnuar thirrje qendra agjent .

Kėrkesa e lartė pėr thirrjen qendra ka siguruar shėrbimet e kompanisė sonė me njė bollėk tė respektuar rinis e kualifikuar telemarketers se duan tė punojnė me tė dhe pėr ju.

Nė mjaft e sotme e tregut konkurrues autsorsing, njė afėrsinė mė tė ngushtė tė Shteteve tė Bashkuara, Central Time Zone spanjisht dhe aftėsive nė gjuhėn si njė vlerė e tė dhėnave konsiderohen pothuajse kur kushtet themelore tė marrė njė vendim mbi atė qė bėjnė thirrje pėr tė pėrdorur qendra tė rėndėsishme pėr projektin tuaj. Lė kėtė shans pėr tė nuk ėshtė as njė alternativė mė. Shumė nga agjentėt e nė det tė hapur thirrje qendra janė nė dygjuhėshe e tyre amtare e tė Lindjes sė Mesme ose tė Azisė gjuhėn e cila ėshtė e vėshtirė tė veshit tė Amerikės sė Veriut. Spanjisht Pėrderisa ėshtė mė e dobishme dhe praktike si gjuhė tė dytė potencial tė pashfrytėzuar tregjet pėr tė gjithė Veriut, Amerikės Qendrore dhe Jugore si dhe popullsitė e kėtyre vendeve ku ėshtė ose njė spanjisht primare ose sekondare tė gjuhės.

Ky aspekt ka bėrė vetėm njė Kosta Rika shumė tėrheqės pranė bregut-autsorsing zgjidhje. Mė e rėndėsishme, mund tė pėrfitojnė nga ligjet ndėrkombėtare tė taksave pėr tė dhėnė kompani ndėrkombėtare qė tė investojė nė Kosta Rika dhe ekonominė e saj lokale. E kursimeve potenciale dhe pėrfitimet tuaja do tė bėjnė njė fushatė autsorsing shumė mėnēur vendim biznesi.

Pėrveē kėsaj, pėr dallim nga tė tjera tradicionale thirrje qendrave, Kosta Rika Call Center qėndron e pėrqendruar nė administrimin e jo mė shumė se njėqind telefonatė qendra, njė outsourced ose pėrbrenda orientuar drejt konsumatorit fushatė nė njė kohė, nė mėnyrė tė duhur tė kontrollit tė cilėsisė, performancės dhe moralin pozitiv punonjės. Pasi tė kapacitetit tė arrihet nė njė nga qendrat tona thirrje, njė tjetėr lokacion do tė krijohen me tė njėjtėn strukturė dhe tė planit tė biznesit, nė mėnyrė qė tė mbani thirrjen tonė qendra rezultatet dhe pritjet vazhdimisht mė e lartė se ajo e konkurrencės.

Call center software ėshtė si tė rėndėsishme pėr njė fushatė outsourced si telemarketing trajnimit. Tė dy fusha duhet tė jenė tė sigurtė, tė besueshėm dhe tė gatshėm qė tė kryejė tė njėjtėn jashtė konkurrencės se momentalisht jeni nė shqyrtim. Kosta Rika ka njė infrastrukturė shumė tė forta, tė qėndrueshme qeveri demokratike, shumė konkuruese e punės dhe shpenzimet e njė thirrje qendra pune lloto se ėshtė veēanėrisht e attunded tė Amerikės sė Veriut kulturės. Call center punė janė disa nga mundėsitė e lartė nė karrierėn e paguan Kosta Rika. Qarkullimi nė kėto vende tė tjera janė pesė deri nė dhjetė herė mė shumė se nė Kosta Rika.

Ne inkurajojmė juve pėr tė vizituar njė prej qendrave tona thirrjen tuaj tė ardhshėm personale pushime, ose nė udhėtim pune Amerika Qendrore parajsė, Kosta Rika. Ndėrsa ju jeni kėtu, ne do tė rekomandojė marrjen e njė ekstra ditėn e udhėtimit tuaj pėr tė vizituar befasues virgjėr plazhet, luaj golf e ardhshėm nė oqean, pėrpiquni tuaj fat tė peshkimit nė det tė thellė, tė shqyrtojė jungles tropikale, ngjit volcanos ose thjesht tė pushojnė nė burime natyrore tė nxehtė. Ejani dhe shikoni veten pse pėr thirrjen e jashtme nė qendėr Kosta Rika ėshtė njė zgjidhje e pėrkryer pėr kompaninė tuaj nė rritje dhe njė central elektrik nė industrinė BPO.


BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 
 


      kujdesit të konsumatorëve   |   telesales   |   brez çojnë   |   vendosjen e emërimit
      anketat   |   virtual execcutive asistent   |   script writing   |   telemarketing trajnimit
      seminare   |   drejtpërdrejta mail   |   ngritjen e fondeve   |   rekrutimin
      Webdesign   |   software   |   telekomunikacionit   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap